пʼятницю, 2 грудня 2016 р.

Методична підказка

Нові ідеї інформаційно-бібліографічного обслуговування читачів.




Сьогодні бібліографічна робота  зазнає змін. І щоб зацікавити читача потрібно використовувати нові форми та методи. Гарний матеріал викладений на блозі «Просто бібліоблог». Він  об’ємний, цікавий та корисний.  Гадаю, що він стане у пригоді не лише моїй бібліотеці.


Лепбук. Не таємниця, що діти люблять щось покрутити, розібрати і зібрати.
Можна разом з дітьми створити «лепбук». У дослівному перекладі з англійської означає
«наколінна книга» (lap - коліна, book - книга). Вперше створювати лепбукі почали американці. Лепбук - це книжка-розкладачка з кишеньками, дверцятами, віконцями, вкладками і рухливими деталями, в яку поміщені матеріали на одну тему. Лепбук зазвичай роблять на аркушах формату А3. Форми надання інформації можуть бути будь-які: тексти, малюнки, картинки або фотографії, ігри. Все, що придумали, розмістіть в кишеньках, блокнотиках, міні-книжках, книжках-гармошках, що обертаються навколо, конвертиках різних форм, картках. Діти все це можуть помацати, покрутити, висунути. Вони, з одного боку, покликані привернути інтерес дитини. А з іншого боку, це прекрасний спосіб подати інформацію в компактній формі.

Бібліобокси. Вони являють собою коробочки-трансформери. Відкриваючи коробочку, дитина потрапляє наприклад в ліс, де живе Михайло-ведмідь. Михайло загадує загадки, читає вірші про ведмедів, розповідає про книги, казки про цих тварини. За таким же принципом можна зробити бібліобудку, де живе собачка, яка шукає друзів. Можна зробити пряниковий будиночок. Усередині будиночка пряники, на яких бібліографічний опис книги або статті про пряники.




Адвен-календар. З чого тільки не роблять мами календарі очікування для дітей:
з паперу, картону, тканини, стрічок, ґудзиків і природних матеріалів. А також з дитячих
шкарпеток і рукавиць, дерев'яних скриньок, металевих відерець і прищіпок для прання. Ми, бібліотекарі, можемо скористатися цією ідеєю і створити книжковий адвент-календар. Адвент (від лат. Adventus - прихід) - це період підготовки до Різдва. Якщо вам не подобається слово Адвент, можна його замінити на книжковий календар очікування. Красиво пакуємо книги, перев'язуємо їх яскравою стрічкою і ставимо на виставку. Кожен день (або раз на тиждень) ми будемо відкривати по чарівній згортці і працювати з цією книгою. Наприклад, якщо ми відкрили книгу про творчість, то можна зробити день творчості. Якщо відкрили книгу «Снігова королева», то можна зробити день снігових історій. До кожної книги важливо заздалегідь підготувати різні завдання. Це можуть бути загадки, кросворди, ребуси, пазли, вірші, розмальовки, вікторини. В кінцевому підсумку у нас вийде книжкова виставка.

Букбокс. Це коробка з книгами, зі смаком підібраними на певну тему. Які саме книги всередині - залишається сюрпризом до того моменту, як ви відкриєте кришку. Це може бути «сімейна коробка», тобто для всієї родини: і для дитини, і для мами, і для тата, і для бабусі з дідусем. Вона може бути тематичною. Тут може бути добірка книг на річну тему - «море». Читати, щоб помріяти, для підготовки до подорожі, про самі подорожі або просто для настрою..Виходить  такий морський букбокс. Видається такий букбокс, наприклад на два тижні. Теми можуть бути різними: BABYBOX або «перша бібліотека малюка», «книжкові канікули» та ін.
Шедоу-бокс. Шедоу-бокс - це поглиблена рама або коробка, всередині якої у вигляді колажу поміщаються пам'ятні або тематичні предмети. Його можна зробити як одно секційний, так і багатосекційним. Це свого роду вітрина спогадів або вражень по прочитану книгу. Наприклад, по книзі Анніки Тор «Маяк і зірки». Можна взяти дві коробки. В одній коробці сама книга + бібліографічна закладка, а іншу заповнити різними предметами, картинками, з якими асоціюється дана книга. В шкатулку можна поклала листа Бленди до тата..Та інші речі: Море, чайки, маяк, черепашки ...

Немає коментарів:

Дописати коментар